123 PRINCE AVE

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3715-50-4-6

$27 150
Assessed Value
$116 810
Market Value
Annual Tax
$2 150
Taxable Value
Ownership
OwnerPOTTER, FRANK
Mailing Address123 E PRINCE AVE MELBOURNE FL 32901
Property Details
Year Built1959
Living Area898 sq ft
Lot Size7 841 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Just (Market) Value$116 810
Assessed Value$27 150
Exemptions-$29 300
Taxable Value$2 150